Упаковку для товарів класифікують за кількома критеріями – за призначенням, складом, конструкцією, матеріалом, специфікою виробництва, і це ще далеко не межа. Вона відрізняється за сферою застосування, ступенем захисних властивостей, наявністю або відсутністю брендингу. Розберемося у всьому поступово!
Види упаковки за призначенням
Всю упаковку для товарів можна розділити на чотири великі групи:
- Споживча. Використовується перед продажем продукції безпосередньо населенню. По суті, це частина товару, яка входить в його вартість і не використовується окремо. Найчастіше для перевезення крім споживчої упаковки використовується ще окрема транспортна, щоб зберегти товарний вигляд.
- Транспортна. Це упаковка для перевезення вантажів, а особливо – продуктів харчування. Вона ж використовується для складування та зберігання продукції. Такі упаковки замовляють і самі виробники, і транспортні компанії. Тара може бути різних розмірів, з різних матеріалів, одноразовою або багатооборотною.
- Виробнича. Така упаковка використовується на заводах і цехах для різних внутрішніх процесів. В тому числі, для зберігання і накопичення сировини, заготовок, напівфабрикатів або готових виробів. Вона потрібна для внутрішніх перевезень, оптимізації складів і архівів, збору відходів.
- Спеціальна. Це специфічні види упаковки для довгого зберігання, транспортування хімічних речовин і консервації продуктів.
Види упаковки за жорсткістю
Залежно від матеріалу і специфіки конструкції, вся упаковка буває м’якою або жорсткою. Причому м’яка захищає товар нітрохи не гірше, але для тендітних вантажів і складних перевезень зазвичай вимагає додаткового міцного захисту.
- М’яка упаковка легка, компактна, герметична, дешева і зручна при зберіганні і транспортуванні. Виробничі процеси повністю автоматизовані. Більшість матеріалів придатні для повторної переробки. Сюди відносяться картонні коробки, паперові пакети, ткані і неткані полотна, фольга, полімерні плівки і пакети, багатошарові комбіновані матеріали.
- Жорстку упаковку найчастіше роблять з дерева або з пластика. Вона захищає товари від пошкодження і деформації, так що вона міцніша і зручніша. Це відлита, пресована і екструзійно-видувна тара різноманітних форм і конфігурацій.
- Окремо можна виділити напів-жорстку або напівм’яку упаковку, яка зберігає розмір і форму при незначних навантаженнях. Це щільний картон або тонкі пластики.
Види упаковки за конфігурацією
Конструктивно упаковка складається з самої тари і допоміжних елементів. Сюди відносяться кришки, піддони, вставки, роздільники, наповнювачі, розпірки, засипки, тощо.
Упаковка може бути розбірною, нерозбірною, складаною або розбірно-складаною. Розбірна повністю розбирається на окремі модулі, які потім знову можна з’єднати між собою і використовувати повторно. Складна не розбирається на окремі блоки, але складається і розкладається назад без порушення конструкції.
Незалежно від того, яка саме упаковка вам потрібна, обов’язково замовляйте її у професіоналів! Ми випускаємо гофротару всіх форм і розмірів, так що допоможемо підібрати варіант під ваші завдання!